دایره‌المعارف دیتیل ساختمان‌های مسکونی معاصر

350,000ریال
موجودی: در انبار
قیمت بدون مالیات: 350,000ریال
امتیاز خرید: 1
تولیدکننده:کتاب وارش
مدل کالا: 960430

توضیح سریع

دیتیل‌های ساخت به‌اندازه طراحی‌های داخلی و خارجی سکونتگاه‌ها اهمیت دارد. اگرچه جزییات ساخت از نظرها پنهان هستند اما در ...

+

دیتیل‌های ساخت به‌اندازه طراحی‌های داخلی و خارجی سکونتگاه‌ها اهمیت دارد. اگرچه جزییات ساخت از نظرها پنهان هستند اما در تعیین کیفیت و شخصیت ساختمان نقش مهمی دارند. طراحی مناسب جزییات مستلزم حداکثر دقت و توجه به اتصال بین مصالح و عناصر مختلف ساختمان است. با همین جزییات است که بخش‌های مختلف یک ساختمان در اتصالات، درزها، بازشوها و سطوح از طریق ترکیب تکنولوژی و ابداعات جدید عمل می‌کنند.

دیتیل‌های اجرایی یکی از تمرینات تکنیکی و هوشمندانه برای هر معماری است که می‌بایست مجموعه‌ای از علائم گرافیکی صحیح را برای اتصالات ساختمان تولید کند. طرح‌های افقی و عمودی و برش‌ها همگی به توانایی معمار در تصور اتصالات پیچیده و ترکیبات سه‌بعدی و انتقال آنها به حالت دوبعدی روی کاغذ و ترسیم آنها به‌گونه‌ای قابل ساخت برمی‌گردد.

ترسیم جزییات اجرایی ساخت همواره توسط سازنده‌ها، مهندسین و دیگر دست‌اندرکاران ساخت و ساز ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنچه در این کتاب آمده، جمع‌آوری100 نمونه از بهترین نمونه‌های معماری مسکونی معاصر می‌باشد.

در واقع این کتاب آنچه را که در پشت نمای ساختمان‌ها پنهان بوده است به نمایش می‌گذارد. این دیتیل‌ها نه تنها جزییات داخلی ساختمان‌ها بلکه بینش و خط فکری معماران که به ساختمان‌ها وجود می‌دهند را نشان می‌دهد.

اطلاعات کتابشناختی
عنوان: دایره‌المعارف دیتیل ساختمان‌های مسکونی معاصر
شابک: 9786006654157
پدیدآورنده: ویرجینیا مک لئود
مترجم: شیما شعبانی - ولی شیشه‌بری
ناشر: کتاب وارش

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
امتیاز بد           خوب